Интернет портал Глас Поморавља преноси вам писмо читаоца везано за рад Дома ученика средњих школа “Срећно” у Ћуприји. У циљу што објективнијег извештавања у најскорије време ступићемо и у контакт са директорком ове институције Татјаном Милојевић како би смо нешто више о овоме чули и из другог угла. До тада ево текста који је стигао нашој редакцији:
У дому ученика средњих школа „Срећно“ Ћуприја директорка Татјана Милојевић је завела својеврсни „ријалити шоу“ јер нелегалним видео надзором „прати“ све запослене и ученике.
Кашњење седам минута са паузе на доручак повлачи отказ уговора о раду.
Кућу Великог брата тј директорке Татјане Милојевић представља Дом ученика средњих школа „Срећно“ у Ћуприји. Више од тридесет камера непрекидно надзире и снима запослене на портирници, у кухињи и другим просторијама, а ученицима само што није увела видео надзор у купатилима. Наиме под „будним“ оком камере ученици се налазе у учионицама за учење, библиотеци, друштвеној просторији за децу, клубу и др.
Овакав начин надзирања и снимања ученика и запослених је противан Законима о приватном обезбеђењу и Закону о спречавању злостављања на раду.
При самом доласку на власт, Татјана Милојевић је „поделила“ четири отказа уговора о раду и и још четири запослена „натерала“ да сами дају отказе тако да у овој установи влада страх.
Одмах се учланила у владајућу странку којој никада није припадала, а доказ за то је да радницима није хтела да да неплаћено одсуство када су тражили да оду на велики митинг подршке народној власти.
Понаша се као дежурни полицајац или истражни судија, јер поједине запослене који не припадају њеној „свити“ писаним налозима тера да дају изјашњења зашто су били у канцеларији са другом особом, колико су времена провели и шта су за то време причали. Перфидно забрањује запосленима да се међусобно друже на начин да други мора да објашњава „како има пуно посла и како нема времена да разговара са њим на паузи за кафу“. Претње „запамтићеш ти мене“, „поломићу ти руке“, „пази шта радиш јер имаш децу“, само су неке од претњи запосленима.
Када су радници основали Синдикалну организацију Синдиката образовања Србије, да би на тај начин заштитили своја права, одмах је председницу синдиката преместила са места техничког секретара на место помоћног кувара, противно свим Законским прописима. Оглушила се и на позив председника Синдиката образовања Србије да повуче спорни Анекс уговора о раду.
Када је на састанку свих запослених бивши директор и бивши председник општине Деспотовац Дејан Ненадовић јасно рекао о мобингу над њим и осталим запосленима после неколико дана је добио опомену пред отказ Уговора о раду за веровали или не за седам минута закашњења са паузе за доручак. После тога следи отказ уговора о раду, не постоји дисциплински поступак.
„Страшно је ово што преживљавају запослени у Дому ученика средњих школа „Срећно“ у Ћуприји. Обратили смо се свим надлежним институцијама, инспекцији рада, Министарству просвете и Председнику Александру Вучићу да нам помогну и заштите наша права на рад и нормалан живот. Очекујемо позитивне одговоре посебно од Председника Вучића који се свакодневно бори за инвестиције и нова радна места, док овакви ДИКТАТОРИ који се представљају његовим именом и кажу да он стоји иза њих, спроводе терор“, каже Ненадовић.
Противно свим правилима, дом не ради суботом и недељом, па деца из удаљених места више пара дају за одласке кућама, него за месечни смештај у Дому. У медијима се директорка Татјана Милојевић хвали да су деца под 24 часовним надзором васпитача а права истина је да васпитачи као стручна лица остају до 23.30 часа а долазе у 6.30. У том периоду су деца препуштена „на милост и немилост“ портирима који нису стручно оспособљени за рад са децом. У ТОМ ПЕРИОДУ ЈЕ ПОТПУНО УГРОЖЕНА БЕЗБЕДНОСТ УЧЕНИКА. У извештају о раду дома се наводи да Дом ради седам дана у недељи и да су васпитачи присутни 24 сата дневно.
У дому ученика хране се и студенти Високе медицинске школе у Ћуприји. И према њима је директорка Милојевић извршила својеврсну дискриминацију јер је ограничила број на 80 иако се на буџету налази преко 200 студената, јер није способна да организује исхрану за све студенте.Идентитет дописника познат редакцији