Некако се чини да је општина Ћуприја, иако наизглед политички стабилна са јаком већином у локалном парламенту, подложна конфликтним ситуацијама, злоупотребама положаја и моћи појединаца. Не тако давно,
Радосав Ђорђевић, звани Раде Билдер, осуђен је због мита док је био на месту заменика председника Управног одбора Више медицинске школе. Именовани је такође био и предсесник ове општине што је признаћете реткост да се пред институцијама ове државе нађе неко од локалних моћника. Врло брзо, након његове смене и доласка новог председника општине дошло је до нових сукоба па су тако почеле да пљуште оптужбе између доктора Христоса Алексопулуса и председника општине Ћуприја Нинослава Ерића. Тачку на овај сукоб требао би да стави епилог суђења које је у току и чије је рочиште одржано пре пар дана, тачније четвртог јуна.
Иако наша редакција није успела да ступи у контакт са Ерићем по нашим сазнањима исход овог рочишта онакав је како се могло претпоставити и пре самог одржавања истог пошто је било јасно да Ерић не може оспорити оно што је већ раније изговорио у намери да подстакне мржњу и на неки начин,злоупотребљавајући своју позицију, прогони припадника грчке националне мањине изјавивши тада следће:
„(Алексопулос је) такорећи побегао из једне државе (мисли на Грчку), дошао у нашу државу“ и: „надам се да ће брзо и да побегне и из ове наше државе и то му препоручујем, да што пре оде из наше државе“.
Директорка Канцеларије за људска и мањинска права Владе Србије Сузана Пауновић тада је најоштрије је осудила претње и неприхватљив говор председника општине Ћуприја Нинослава Ерића упућен према Христосу Алексопулосу, припаднику Грчке националне мањине и том приликом дала следећу изјаву:
Овакав јавни наступ једног председника општине је крајње непримерен и неприхватљив за функцију коју обавља. Политика Србије према националним мањинама је у складу са највишим светским стандардима и мало земаља у свету могу да се похвале таквом политиком. Појединачни примери, као што је овај, не смеју рушити углед који Србија гради када је у питању мањинска политика, истакла је Пауновић.
Канцеларија за људска и мањинска права придружила се тада осудама оваквог неприхватљивог поступања.
Када се узме у обзир да су бројне личности из земље и иностранства али и институције стале у одбрану Алексопулуса Ерић је на јучерашњем рочишту изјавио да није мислио оно што је тада рекао и да је такорећи све имало другачији одјек од очекиваног.
Напомињемо да новинари наше редакције нису ступили у контакт са Ерићем док је Алексопулус кратко за наш портал рекао да верује у институције и правни систем ове земље, да се осећа сигурно и да бахато понашање појединаца неће и не може променити слику коју је о Србима и Србији стекао за ово време.